Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

5 przydatnych konferencji dla położnych

Profesja położnej wymaga ciągłego doskonalenia posiadanych umiejętności oraz stałego poszerzania wiedzy. Na szczęście pomóc mogą wydarzenia branżowe, podczas których spotykają się specjaliści w danej dziedzinie. Przygotowaliśmy spis pięciu spotkań rozwijających kompetencje zawodowe. Dodaliśmy też linki kierujące do odpowiednich treści w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych. Po zalogowaniu się jako użytkownik znajdziecie tam szersze opisy każdej konferencji, razem z informacjami o sposobie zapisów.

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH „ZABIEGI ESTETYCZNE MOŻLIWOŚCIĄ ROZWOJU ZAWODOWEGO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH”

Kiedy: 06.10.2018

Gdzie: Mercure Kraków Stare Miasto, ul. Pawia 18b, Kraków

Konferencja pokaże nowe ścieżki rozwoju zawodowego w postaci branży zabiegów estetycznych. Uczestniczki dowiedzą się o: prawnych aspektach wykonywania zabiegów; nowej roli pielęgniarek na rynku estetycznym i wypływających z tego korzyściach; metodach zdobycia pieniędzy na działalność i szkolenia; aspektach sanitarno-higienicznych gabinetów; sposobach odnoszenia sukcesu w branży beauty; technikach iniekcji preparatów zawierających kwas hialuronowy.

XVIII OGÓLNOPOLSKI ZJAZD SZKÓŁ RODZENIA

Kiedy: 18-21.10.2018

Gdzie: Sandra SPA, ul. Obrońców Pokoju 3, Karpacz

Podczas wydarzenia zostaną poruszone następujące tematy: fizjoterapia ciężarnych, metody łagodzenia bólu porodowego, kangurowanie, wsparcie i rozmowa z rodzicami z doświadczeniem straty perinatalnej, przygotowanie ojca do macierzyństwa, masaż Shantala, wpływ karmienia piersią na bóle brzucha u niemowlęcia, porody rodzinne, empatia położnej w przebiegu kolejnych faz porodu, Działania Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych związane z wykonywaniem zawodu położnej.

ZADANIA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ W TERAPII CUKRZYCY

Kiedy: 20.10.2018

Gdzie: Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, Warszawa

Celem organizowanej przez Instytut PWN konferencji jest zwrócenie uwagi na problematykę dotyczącą pacjenta z zespołem stopy cukrzycowej, pracy z seniorem oraz opieki nad  kobietą w ciąży powikłanej cukrzycą. Tematy zostaną poprowadzone w formule warsztatowej, przez najwybitniejszych specjalistów w tych dziedzinach. Prowadzący przekażą również najaktualniejsze informacje z konferencji Fundacji Europejskich Pielęgniarek Diabetologicznych (FEND) oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), które odbędą się w Berlinie.

ROLA POŁOŻNEJ W ŻYCIU CZŁOWIEKA. OPTYMALIZACJA PRACY POŁOŻNEJ POPRZEZ WYKORZYSTANIE NARZĘDZI IT

Kiedy: 23.10.2018

Gdzie: KAMSOFT S.A., ul. 1 Maja 133, Katowice

Ta bezpłatna konferencja ma charakter ogólnopolski. Dedykowana jest położnym, które w pracy mają stały kontakt z kobietą ciężarną oraz noworodkiem. Spotkanie stanowi niepowtarzalną okazję dla uczestników do tego, by poszerzyć wiedzę, wymienić poglądy i spotkać wybitnych ekspertów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane zarówno najnowsze informacje merytoryczne odnośnie profesji położnej, jak i innowacyjne rozwiązania IT skutecznie wspomagające codzienną pracę położnych.

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA LAKTACYJNA PROLACTA

Kiedy: 10.11.2018

Gdzie: Poznań (dokładny adres zostanie dodany później)

Konferencja jest połączeniem rzetelnych informacji, najnowszych badań, a także wielu lat doświadczeń. To odpowiedź na najważniejsze potrzeby środowiska okołolaktacyjnego. W tym roku przygotowano tematy związane z metodami wsparcia kobiet w okresie laktacji zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby niemedyczne. Uczestnicy zostaną wyposażeni w dawkę wiedzy, która pozwoli rozszerzyć kompetencje i mieć realny wpływ na popularyzowanie karmienia piersią oraz pomoc w jego utrzymaniu.

Chcecie być na bieżąco z innymi zbliżającymi się konferencjami, a także kursami, szkoleniami i warsztatami? Wystarczy regularnie zaglądać do zakładki WYDARZENIA w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Dbamy o to, by co chwila pojawiały się tam najważniejsze informacje o wydarzeniach branżowych, razem z linkiem do zapisów. Nie ominie Was nic istotnego.

Jak stać się użytkownikiem Terminarza Medycznego? Jeśli korzystacie z laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie. Natomiast jeżeli wolicie używać smartfonu (z systemem Android), pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się i zalogujcie na swoje konto.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.