Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 72

Terminarz Medyczny NURSEUM

 Stypendia na studia dla pielęgniarek, odznaczenia dla pracowników służby zdrowia i prowadzenie ciąż przez położne. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” opracowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Stypendia dla pielęgniarek na studia magisterskie”
800 złotych miesięcznie na 2 i 3 roku, a także po 1000 złotych przez dwa lata po zakończeniu studiów. Na takie wsparcie mogą liczyć studenci pielęgniarstwa z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Sprawdź szczegóły.

News nr 2 – „Pracownicy służby zdrowia z ministerialnymi odznaczeniami”
10 pracowników szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach otrzymało odznaki przyznane przez ministra zdrowia. Z inicjatywą nadania odznaczeń wystąpiła dyrektor szpitala Dorota Kowalska. Przeczytaj tekst.

News nr 3 – „MZ: położna poprowadzi ciążę, lekarz skonsultuje”
Resort zdrowia przypomina, że tam, gdzie ciężarne mają ograniczony dostęp do ginekologa, ciążę mogą prowadzić położne. Przyszła mama musi być jednak co najmniej trzy razy skonsultowana przez ginekologa-położnika. Dowiedz się więcej.

News nr 4 – „Duży zastrzyk finansowy dla szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim”
Zakupy sprzętu medycznego, remonty oddziałów, budowa nowych gmachów oraz termomodernizacja budynków. Samorząd województwa wspiera inwestycje w szpitalach powiatowych w regionie, także w mniejszych miejscowościach. Przeczytaj artykuł.

News nr 5 – „Pielęgniarki cyfrowe proszą NRPiP o pomoc w opiece nad dziećmi 12 listopada”
Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe zwróciło się do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych o pomoc w zapewnieniu opieki nad dziećmi 12 listopada br. Przypomnijmy, że dzień ten będzie wolny od pracy, także dla szkół, przedszkoli i żłobków. Tymczasem pracować mają szpitale i przychodne AOS z zaplanowanymi na ten dzień świadczeniami. Przeczytaj więcej.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

 

Przypominamy również o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. Natomiast w przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

 

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.