Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

4 bezpłatne narzędzia pomocne w pracy pielęgniarki i położnej na indywidualnej praktyce

Jesteś pielęgniarką lub położną i prowadzisz indywidualną praktykę? W takim razie z pewnością wiesz, jak to jest zmagać się z wieloma wyzwaniami naraz i w sprytny sposób manewrować czasem, by sprostać piętrzącym się zadaniom. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy propozycję kilku narzędzi w postaci aplikacji, które ułatwią Twoją codzienną pracę. Co ważne, skorzystasz z nich bezpłatnie!

1. Terminarz Medyczny NURSEUM

Terminarz Medyczny to aplikacja w pełni dopasowana do potrzeb pielęgniarek i położnych. Znajdziesz w niej cały zestaw funkcjonalności przydatnych w codziennej pracy. Za pomocą elektronicznego kalendarza zaplanujesz zabiegi i wizyty, więc z pewnością o nich nie zapomnisz. Stworzysz bazę pacjentów, do której będziesz mieć dostęp z komputera lub smartfonu. Szybko przygotujesz zestawienie statystyczne lub raport z wizyt i świadczeń, w tym również na potrzeby NFZ. Dzięki wbudowanym kalkulatorom medycznym obliczysz potrzebne parametry, takie jak np. masa ciała czy czas dysponowania tlenem w butli. W Terminarzu Medycznym odkryjesz też sporo artykułów specjalistycznych, a także nadchodzące wydarzenia branżowe.

2. Pocket

Aplikacja Pocket pozwala na łatwe zapisywanie artykułów, filmików oraz innych treści, które znajdziesz w internecie, a które mogą Ci się przydać w przyszłości. Zastępuje w ten sposób zakładki w przeglądarce. Dzięki temu zgromadzisz w jednym miejscu różnorodne informacje z dziedziny medycyny lub farmacji, a następnie wyświetlisz je na dowolnym urządzeniu bez konieczności łączenia się z internetem. Możesz przeczytać lub obejrzeć wybraną rzecz w drodze do pracy albo podczas przerwy.

3. KeePass

KeePass umożliwia bezpieczne zarządzanie listą Twoich haseł do różnych kont internetowych. Przechowuje je w dobrze zabezpieczonym miejscu, by były gotowe do użycia w każdej chwili. Wystarczy znać tylko jedno hasło do swojego konta, by dostać się do całej bazy danych, a więc tym samym znika problem z zapamiętywaniem wielu różnych kombinacji. Nie musisz też zapisywać w komputerze lub smartfonie danych logowania do skrzynki mailowej lub innych platform, za pomocą których pracujesz. Zmniejsza to ryzyko dostania się przez kogoś do poufnych danych, jakie posiadasz.

4. TypeForm

Potrzebujesz przygotować jakiś formularz lub ankietę, na przykład dla pacjenta? W takiej sytuacji na pewno sprawdzi się TypeForm. Nie tylko sprawnie stworzysz ankiety internetowe, ale również zadbasz o ich oprawę wizualną, by prezentowały się naprawdę efektownie. Dobrze przygotowany formularz znacznie zachęci innych do jego wypełnienia. Co więcej, masz możliwość łatwego zebrania wyników i dokładnej analizy otrzymanych informacji.

Co myślisz o przedstawionych rozwiązaniach? Które okażą się najbardziej pomocne w Twojej pracy? Jeśli masz pomysł na inne narzędzia dla pielęgniarek i położnych, napisz na nasz adres: info@nurseum.pl. Postaramy się je uwzględnić następnym razem.

Do usłyszenia!

Dariusz Czechowski

Comments are closed.