Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

4 wrześniowe wydarzenia online dla pielęgniarek, w których warto wziąć udział

4 wrześniowe wydarzenia online dla pielęgniarek, w których warto wziąć udział

Obecna sytuacja pandemiczna nie sprzyja organizowaniu konferencji, szkoleń czy warsztatów stacjonarnych dla pielęgniarek. Jednak okres ten obfituje w wydarzenia online, podczas których również można skorzystać z wiedzy specjalistów. Przygotowaliśmy zestawienie 4 spotkań, jakie odbędą się w formule internetowej we wrześniu 2021 roku.

 

IV Konferencja „Aktualne wyzwania w pielęgniarskiej opiece neurologicznej i psychiatrycznej”

10 września 2021 roku

Podczas wydarzenia zostaną omówione wyzwania związane z opieką i terapią neurologiczną (zaawansowane terapie i zintegrowane modele opieki nad pacjentami z chorobami naczyniowymi i neurozwyrodnieniowymi) oraz psychiatryczną (reforma w psychiatrii, środowiskowa opieka psychiatryczna i kształcenie). Wykładowcy, w tym pielęgniarki, terapeuci i lekarze, podzielą się wiedzą merytoryczną i doświadczeniem własnym. Ciekawym dodatkiem będzie krótki program artystyczny.

 

Webinar „Szczepienia przeciw pneumokokom i grypie u dorosłych – dlaczego to takie ważne”

16 września 2021 roku

Temat przewodni webinaru to kwestia szczepień u dorosłych pacjentów. Specjaliści przedstawią najnowsze wytyczne i dane na temat szczepionek przeciw grypie i pneumokokom. Takie informacje staną się cennym dodatkiem do praktyki pielęgniarskiej. Będzie się można dowiedzieć, dlaczego szczepienia dorosłych osób są tak samo ważne jak szczepienia dzieci. Pojawią się też zagadnienia odnośnie zmian układu odpornościowego i ryzyka zakażenia pneumokokowego lub zachorowania na grypę u seniorów.

 

Konferencja „Zagrożenia epidemiologiczne a zdrowie publiczne – wczoraj, dziś, jutro”

23-24 września 2021 roku

Konferencja ma na celu omówienie najnowszych informacji związanych z zagrożeniami epidemiologicznymi w kraju i na świecie. Przewidziano kilka form aktywności dotyczących diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Podczas sesji plenarnych wystąpią specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Warsztaty z kolei pozwolą na większe zaangażowanie się w tematykę oraz wyćwiczenie kwestii praktycznych. Można też wziąć udział w dyskusjach oraz w quizach skupiających się na przypadkach klinicznych i przykładach z życia wziętych.

 

Szkolenie „Opieka nad pacjentem leżącym w kontekście urologicznym”

30 września 2021 roku

W programie szkolenia zaplanowano między innymi następujące tematy: zmiana pozycji pacjenta, prawidłowe postępowanie przy oklepywaniu, poprawa funkcji krążeniowej, higiena uroginekologiczna, stosowanie środków dezynfekcyjnych, pacjent z cewnikiem podłączonym do nerki. Wydarzenie umożliwi również dowiedzenie się, co powinno być sygnałem ostrzegawczym w przypadku zapaleń, jak pomóc rodzinie przy cewnikowaniu czy w jaki sposób poradzić sobie z obrzękiem kończyn dolnych.

 

Mamy nadzieję, że przedstawione powyżej szkolenia pozwolą Państwu rozwinąć posiadaną wiedzę i nabyć cenne umiejętności praktyczne.

 

Do usłyszenia!

Comments are closed.