Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

5 ciekawych konferencji dla pielęgniarek

W pracy pielęgniarki nieodzowne jest stałe dokształcanie się, poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Pomocne okazują się różnorakie wydarzenia branżowe, między innymi konferencje. Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował propozycje pięciu konferencji, które z pewnością pozwolą pogłębić pielęgniarską wiedzę.

 

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA „ZAGROŻENIA ZAWODOWE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W OBECNYCH REALIACH FUNKCJONOWANIA OCHRONY ZDROWIA”

Kiedy: 10-11.09.2018

Gdzie: Hotel Gromada Centrum, pl. Powstańców Warszawy 2, Warszawa

Wydarzenie organizuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Jako wiodące tematy konferencji zaplanowano następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na stanowiskach pracy pielęgniarek i położnych; zagrożenia związane z nadmiernym obciążeniem ilościowym i jakościowym w pracy; nadmierne obciążenie pracą a odpowiedzialność zawodowa.

 

XIV KONGRES PIELĘGNIAREK POLSKICH „WSPÓŁCZESNE PIELĘGNIARSTWO
– DYNAMIKA ZMIAN I WEZWANIE DO DZIAŁANIA”

Kiedy: 13-15.09.2018

Gdzie: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, al. IX Wieków Kielc 19A, Kielce

Podczas kongresu odbędą się następujące sesje tematyczne: Pielęgniarskie zasoby ludzkie i środowisko pracy; Pielęgniarstwo w perspektywie globalnej; Opieka kliniczna i bezpieczeństwo pacjenta; Rozwój kompetencji i roli zawodowej pielęgniarek; Historia i etyka pielęgniarstwa; Varia. Można też będzie uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, w tym dotyczących: żywienia klinicznego, leczenia ran przewlekłych, ryzyka w terapii infuzyjnej, technik radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym.

 

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA „NEONATUS 2018”

Kiedy: 27-28.09.2018

Gdzie: Hotel Andersia, pl. Andersa 3, Poznań

NEONATUS to konferencja skupiająca się na tematyce opieki okołoporodowej, neonatologicznej i pediatrycznej. Poświęci dużo miejsca na promocję postępowań klinicznych bazujących na jednoznacznych dowodach medycznych. Podczas spotkania członkowie będą mogli wziąć udział w następujących sesjach tematycznych: Edukacja podyplomowa; Nowości; Leczenie/diagnostyka: Skuteczne vs nieskuteczne; Wieloośrodkowe badania kliniczne; Doniesienia własne; Warsztaty praktyczne.

 

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH „ZABIEGI ESTETYCZNE MOŻLIWOŚCIĄ ROZWOJU ZAWODOWEGO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH”

Kiedy: 06.10.2018

Gdzie: Mercure Kraków Stare Miasto, ul. Pawia 18b, Kraków

Konferencja pokaże nowe ścieżki rozwoju zawodowego w postaci branży zabiegów estetycznych. Uczestniczki dowiedzą się o: prawnych aspektach wykonywania zabiegów; nowej roli pielęgniarek na rynku estetycznym i wypływających z tego korzyściach; metodach zdobycia pieniędzy na działalność i szkolenia; aspektach sanitarno-higienicznych gabinetów; sposobach odnoszenia sukcesu w branży beauty; technikach iniekcji preparatów zawierających kwas hialuronowy.

 

KONFERENCJA SZKOLENIOWA “JESTEM… BO CHCĘ WIEDZIEĆ”

Kiedy: 16-18.11.2018

Gdzie: Hotel „Aurora”, ul. Bohaterów Warszawy 17, Międzyzdroje

Trzydniowa konferencja uzupełni wiedzę odnośnie różnorodnych aspektów pracy pielęgniarki. Poruszone zostaną między innymi następujące tematy: zdarzenia medyczne a odpowiedzialność zawodowa; pacjent roszczeniowy i agresywny; nowości w leczeniu Alzheimera; trombectomia jako nowa metoda leczenia udarów; ergonomia pracy; zabieg operacyjny w leczeniu padaczek lekoopornych.

 

Chcecie otrzymywać informacje o innych konferencjach, a także kursach, szkoleniach i warsztatach? Regularnie dodajemy nowe pozycje do zakładki WYDARZENIA w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych. Znajdziecie tam podstawowe dane o wybranym wydarzeniu, wraz z linkiem do zapisów. Teraz nie umknie Wam żadne interesujące spotkanie.

Jak otrzymać dostęp do Terminarza Medycznego? Jeśli korzystacie z laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie. Natomiast jeżeli wolicie używać smartfonu (z systemem Android), pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się i zalogujcie na swoje konto.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.