Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

5 czasopism dla pielęgniarek i położnych, do których warto zajrzeć

Sięgacie do czasopism branżowych dla pielęgniarek i położnych? Jakie są Wasze sprawdzone tytuły? Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował dla Was krótkie zestawienie pozycji, które warto przejrzeć. Sprawdźcie, czy je znacie.

  1. „Pielęgniarstwo Specjalistyczne”

„Pielęgniarstwo Specjalistyczne” to oficjalny kwartalnik naukowy Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Specjalistycznego. Funkcję redaktor naczelnej pełni dr n. med. Ewa Molka. Jest to tytuł dedykowany zarówno pielęgniarkom, jak i położnym. W kwartalniku znajdziecie bieżące informacje dotyczące świata medycznego oraz działającego przy PTPS stowarzyszenia, jak również artykuły ściśle związane z tematyką pielęgniarstwa i położnictwa.

 

  1. „Pielęgniarstwo Polskie”

Ten tytuł ukazuje się już od ponad 30 lat, czyli od 1987 roku. Patronem czasopisma jest Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. „Pielęgniarstwo Polskie” to periodyk interdyscyplinarny, w którym publikowane są prace naukowe z zakresu pielęgniarstwa i położnictwa, a także z zdrowia publicznego medycyny. Są to artykuły zarówno oryginalne, jak i poglądowe. Ponadto w czasopiśmie ukazują się sprawozdania ze zjazdów i konferencji oraz recenzje książek.

 

  1. „Journal of Public Health, Nursing and Medical Rescue”

W „Journal of Public Health, Nursing and Medical Rescue” artykuły publikowane są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Redaktor naczelny to znany internista i immunolog, prof. dr Wojciech Uracz. W periodyku przeczytacie recenzowane prace eksperymentalne, kliniczno-kontrolne, marketingowe, opisowe i przekrojowe, a także materiały edukacyjne czy obserwacje. Czasopismo zawiera także zagadnienia obejmujące temat zdrowia publicznego w zakresie ratownictwa oraz szeroko rozumianego pielęgniarstwa.

 

  1. „Położna. Nauka i Praktyka”

Ten kwartalnik to specjalistyczne pismo naukowe wydawane przez PWN. Na jego łamach omawiana jest tematyka bezpośrednio związana z położnictwem. „Czasopismo zostało skierowane zarówno do osób związanych zawodowo z położnictwem, jak również studentów tego kierunku i wszystkich tych, którzy zainteresowani są zdobywaniem i poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu ginekologii, położnictwa oraz neonatologii.

 

  1. „Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo”

To specjalistyczne czasopismo zawiera zagadnienia case study, na które składają się realne przypadki i doświadczenia z zakresu pielęgniarstwa i położnictwa. Na łamach periodyku publikuje doświadczony personel medyczny z licznych ośrodków w kraju. Czasopismo ukazuje się co dwa miesiące i jest wydawane nakładem prestiżowego PZWL Wydawnictwa Lekarskiego.

 

Podobało Wam się? A może macie do polecenia inne tytuły? Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych artykułów branżowych, śledźcie na bieżąco naszego bloga  lub zapiszcie się na newsletter. Wszystkie wpisy blogowe znajdziecie również w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji skierowanej do pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych.

Jak zyskać dostęp do Terminarza Medycznego? Jeśli korzystacie z laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie. Jeżeli wolicie używać smartfonu (z systemem Android), pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się, a potem zalogujcie na swoje konto.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.