Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

5 rzeczy, o których powinna wiedzieć przyszła pielęgniarka

Chyba każdy ma jakieś pojęcie o tym, jak wygląda praca pielęgniarki. Widzi się to w telewizji, czyta w gazetach, słyszy od znajomych. Czy rzeczywistość faktycznie odpowiada takim wyobrażeniom? Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował listę rzeczy, o których przyszła pielęgniarka wiedzieć powinna. Warto zapoznać się z nimi, zanim zdecydujecie się na wybór kariery pielęgniarskiej.

Zapytaliśmy kilka osób z dużym doświadczeniem w pielęgniarstwie o to, co chciałyby usłyszeć, zanim jeszcze podjęły tę pracę. Zebraliśmy w ten sposób trochę praktycznych wskazówek.

  1. O pracę w szpitalu może być ciężko

Obiegowo krąży zdanie, że wciąż brakuje rąk do pracy, więc zaraz po studiach znalezienie pracy w szpitalu jest bardzo łatwe. Nic bardziej mylnego. Oczywiście część szpitali przyjmuje pewną ilość niedoświadczonego personelu, jednak limit miejsc szybko się wyczerpuje. Dlatego od razu po studiach rozważcie złożenie CV również do innych placówek, które wymagają wykwalifikowanych pielęgniarek. Może się to wiązać nawet z lepszą płacą.

  1. Można bardzo szybko przywiązać się do pacjenta

Codziennie pod Waszą opieką znajdzie się wielu pacjentów, twarze będą pojawiać się i znikać. Zawsze jednak trafią się tacy, do których przywiążecie się wyjątkowo mocno, czy to ze względu na osobowość, czy wspomnienie kogoś innego, czy z innych powodów. Potem może Wam być bardzo trudno rozstać się z takim pacjentem, zwłaszcza jeśli włożycie dużo czasu w opiekę nad nim.

  1. Obserwowanie cierpienia nie jest łatwe

Przed wyborem tej ścieżki sporo osób zastanawia się, czy poradzi sobie z widokiem krwi czy ran. Jednak nie to jest najgorsze. Trudności pojawiają się przy obserwowaniu pacjentów cierpiących fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Są widoki, których nie sposób zapomnieć. Warto zastanowić się, jak będziecie w stanie poradzić sobie z czymś takim. Pamiętajcie, niektóre typy pracy pielęgniarskiej gwarantują mniejsze narażenie na takie przypadki.

  1. Trudno pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki

Pielęgniarki mają na głowie całą masę różnych odpowiedzialności, które muszą ciągle weryfikować i nadawać im określone priorytety. Często brakuje czasu na posiłek czy pójście do łazienki, ponieważ jakiś pacjent wymaga asysty lub pojawia się nagły wypadek. Często nie będziecie mieć czasu, by pomyśleć o sobie i własnych potrzebach. Pomaganie innym wymaga poświęceń.

  1. Koniecznie trzeba oszczędzać nogi

Pielęgniarki spędzają dużo czasu na nogach. Lepiej pamiętajcie o odpowiednich, wygodnych, dobrze dopasowanych butach czy też skarpetkach kompresyjnych. Może się to wydawać drobnostką, ale warto wziąć sobie do serca tę radę – przy doborze obuwia komfort jest ważniejszy niż wygląd.

Nie chcecie przegapić innych artykułów związanych z pracą pielęgniarki? Śledźcie na bieżąco naszego bloga lub zapiszcie się na newsletter. Wszystkie wpisy blogowe znajdują się również w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji skierowanej do pielęgniarek i położnych.

Jak zyskać dostęp do Terminarza Medycznego? Jeśli korzystacie z laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie. Jeżeli wolicie używać smartfonu (z systemem Android), pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się, a potem zalogujcie na swoje konto.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.