Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

5 seriali o tematyce medycznej, które warto obejrzeć

Czy lubicie po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami zanurzyć się w świecie seriali? A co powiecie na te, których akcja dzieje się w szpitalu? Przyjrzenie się, jak profesja lekarzy i pielęgniarek jest obrazowana na ekranie, może stanowić ciekawą odskocznię od codzienności. Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował listę 5 najbardziej rozpoznawanych w Polsce seriali o tematyce medycznej. Sprawdźcie, które pozycje już widzieliście.

  1. “Dr House”

Zdecydowanie należy do bardziej znanych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Przedstawia perypetie grupy lekarzy, na której czele stoi charyzmatyczny i aspołeczny doktor House. Wciągająca fabuła, wiele dziwnych i trudnych do zdiagnozowania przypadłości medycznych, a także całkiem spora dawka ciekawych relacji pomiędzy postaciami potrafi zapewnić rozrywkę na długie godziny.

  1. “Chirurdzy”

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych seriali z USA. Można w nim śledzić zawodowe i prywatne zmagania lekarzy pracujących w szpitalu Seattle Grace. Interesujące połączenie komedii i dramatu sprawia, że wiele momentów wywołuje uśmiech, a zaraz potem skłania do poważnego zastanowienia się nie tylko nad życiem serialowych bohaterów, ale również nad własnym.

  1. “Ostry dyżur”

Znajduje się w czołówce najhojniej nagradzanych seriali na świecie – zdobył około 55 różnych nagród i ponad 170 nominacji. Obrazuje życie lekarzy i pielęgniarek z County General w USA. Odcinki wciągają niemal natychmiast, pokazując coraz to nowe, pełne emocji historie oraz wzloty i upadki poszczególnych pracowników szpitala.

  1. “Na dobre i na złe”

Pierwszy z polskich seriali na liście. Gości na antenie TVP2 od 1999 roku. Niewątpliwie przez tyle lat zdążyło się w nim wiele zmienić, nie tylko pod względem obsady aktorskiej, ale również rozwoju fabuły. Rdzeń pozostał jednak taki sam: w każdym odcinku zespół lekarzy ze szpitala w Zielonej Górze walczy o zdrowie i życie pacjentów oraz próbuje radzić sobie z własnymi problemami.

  1. “Szpital”

Najmłodszy serial w naszym zestawieniu. Powstał na bazie nowego nurtu seriali, czyli tak zwanych dokumentalizowanych. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krakowie musi zmagać się z różnorodnymi przypadkami medycznymi, o czym opowiadają kolejne odcinki. Wszelkie działania przedstawione na ekranie stanowią efekt współpracy scenarzystów z lekarzami i pielęgniarkami tej placówki medycznej.

Znacie już niektóre z tych seriali? A może macie inne o podobne tematyce do polecenia?

Nie chcecie przegapić następnych artykułów dla pielęgniarek? Śledźcie na bieżąco naszego bloga lub zapiszcie się na newsletter. Wszystkie wpisy blogowe znajdują się również w Terminarzu Medycznym NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji skierowanej do pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych.

Jak zyskać dostęp do Terminarza Medycznego? Jeśli korzystacie z laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie. Jeżeli wolicie używać smartfonu (z systemem Android), pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się, a potem zalogujcie na swoje konto.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.