Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

7 polskich blogów branżowych dla położnych, które warto obserwować

Nie samą pracą człowiek żyje, nawet jeżeli wykonuje tak odpowiedzialny zawód jak położna. Niektóre położne znajdują nawet czas na blogowanie, a do tego robią to na naprawdę wysokim poziomie. Dzisiaj podrzucamy Wam zatem krótką listę naszych ulubionych blogów położniczych, które bez wątpienia należy bacznie śledzić.

Na kolejność nie zwracajcie uwagi. Jest przypadkowa, ponieważ nie było naszym celem tworzenie rankingu. Wybór konkretnych blogów jest czysto subiektywny.

1. Znana Położna
Jeden z największych i najpopularniejszych blogów w tej kategorii tematycznej w Polsce. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych artykułów o pracy położnych, ciąży, porodzie i połogu. Jakiś czas temu na blogu pojawił się również artykuł o naszym Terminarzu Medycznym NURSEUM.

2. Femina Sum
Najlepszy blog w konkursie „Położna na Medal 2015”. Prowadzony przez Marię Lepucką z Poznania (pracownik naukowy), która w swoich artykułach przybliża pracę położnej, a także dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

3. Blog Położnej
Blog specjalistyczny prowadzony przez położną z wieloletnim doświadczeniem, zdobywanym najpierw w powiatowym szpitalu (26 lat pracy), a obecnie w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym.

4. Położna Daje Radę
Blog prowadzony przez Renatę, dyplomowaną położną. Autorka pisze o ciąży, porodzie, macierzyństwie oraz pielęgnacji.

5. Poradnik Położnej
Blog o położnictwie, ciąży i porodach. Prowadzony przez Joannę Zasimowicz-Głucha oraz Marikę Kaczmarek (praktykujące położne z Poznania).

6. Zapytaj Położną
Blog położnej Kasi Płaza-Piekarzewskiej, która na co dzień pracuje ze “świeżo” upieczonymi mamami i noworodkami. Oprócz tego jest powiązany również z fantastycznie prowadzonym profilem na Instagramie.

7. Mataja
Pierwszy i jedyny w Polsce blog o ciąży i rodzicielstwie oparty na dowodach naukowych. Autorki to Alicja Kost (biotechnolog) oraz Danuta Kozłowska-Rup (położna, doradca noszenia w chustach, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych).

Zabrakło Wam jakiegoś blogu o położnych w naszym zestawieniu? Napiszcie do nas, z miłą chęcią zaktualizujemy listę. Ponadto pracujemy teraz nad zestawieniami położniczych blogów anglojęzycznych oraz listą polskich portali, fan pages i grup branżowych na Facebooku. Będziemy wdzięczni za wszelkie rekomendacje.

Chcecie przetestować Terminarz Medyczny NURSEUM zanim wejdzie na rynek i do tego zdobyć bezpłatny, 3-miesięczny dostęp do pełnej wersji aplikacji? Sprawdźcie jak to zrobić. Pamiętajcie, że więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w cotygodniowym newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.