Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Baza informacji o pacjentach w pielęgniarskim smartfonie

Wszystkie informacje o przypisanych pacjentach zawsze w zasięgu ręki. Dostępne w każdym miejscu i o dowolnej porze. Do tego w formie elektronicznej, z wygodną wyszukiwarką. Science fiction? Nie, to Terminarz Medyczny NURSEM, który za kilka miesięcy otrzymają polskie pielęgniarki.

Nawet do 4 tys. przypisanych pacjentów, kilkaset wizyt domowych w miesiącu i niezliczona ilość rozmów oraz zaleceń tworzą rzeczywistość polskich pielęgniarek, zwłaszcza środowiskowych oraz pracujących na indywidualnych praktykach. To wszystko oznacza konieczność codziennego zmagania się z ogromem informacji, z których znaczna część wymaga odnotowywania i aktualizowania we własnej bazie.

Imiona i nazwiska, nr PESEL, adresy, dane kontaktowe, informacje o chorobach i zalecanych terapiach to tylko przykładowe informacje o pacjentach potrzebne pielęgniarkom w codziennej pracy. Oczywiście można je przechowywać w formie odręcznych notatek, które następnie mozolnie „przeklepiemy” do komputera (np. w celu przygotowania raportu dla statystyka medycznego lub raportu dla NFZ), z tym że powoduje to szereg niedogodności.

1. Papierowe dokumenty są o wiele bardziej narażone na zniszczenia lub zgubienie. Wystarczy, że np. wypadną nam z torebki.
2. Papierowe dokumenty są kłopotliwe w transporcie, jeżeli nazbieramy ich zbyt dużo.
3. Papierowe dokumenty są problematyczne w aktualizowaniu. Jakiekolwiek zmiany wymagają np. kreślenia.
4. Papierowych dokumentów nie da się automatycznie posortować wprowadzając określone kryterium.
5. Papierowe dokumenty prędzej czy później i tak musimy przerabiać na wersję elektroniczną, co oznacza konieczność wykonania dodatkowej, żmudnej pracy.

Jak uniknąć wyżej wymienionych niedogodności? Warto pomyśleć o skorzystaniu z Terminarza Medycznego, który już za kilka miesięcy będzie dostępny w wersji na komputery, tablety oraz smartfony. To bezpłatne w wersji podstawowej narzędzie przygotowywane specjalnie dla polskich pielęgniarek w celu ułatwienia organizacji pracy.

Jednym z najważniejszych elementów Terminarza jest baza pacjentów.
Użytkownik może – np. z poziomu urządzenia mobilnego – wprowadzać do niej dowolne informacje o swoich pacjentach, importować je z innych urządzeń oraz plików (np. xml), aktualizować, sortować, kategoryzować, a następnie eksportować (np. w formie raportu).

Nie zapominajmy również o kluczowej korzyści. Każda z pielęgniarek korzystających z Terminarza Medycznego NURSEUM ma stały i nieprzerwany dostęp do swojej bazy pacjentów. Wystarczy, że sięgnie do torebki po swojego smatfona!

Jak Wam się podoba takie ułatwienie pracy? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Autor: Dariusz Czechowski

Uwaga: chcecie otrzymać e-mail, jak tylko Terminarz będzie dostępny do bezpłatnego pobrania? Koniecznie zapiszcie się na nasz newsletter, a żadna ważna informacja Was nie ominie. Zachęcamy także do śledzenia naszego fan page’a na Facebooku oraz do przesyłania wszelkich pytań, uwag lub komentarzy na adres info@nurseum.pl

Comments are closed.