Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bezpłatny dostęp do kalkulatorów medycznych dla pielęgniarek

Terminarz Medyczny NURSEUM, czyli pierwsza w Polsce aplikacja dla pielęgniarek i położnych, zawiera szereg funkcji ułatwiających codzienną pracę. Niedawno wzbogacił się o trzy nowe udogodnienia, w tym kalkulatory medyczne, które pomagają m.in. w obliczeniu współczynnika BMI, zapasu tlenu w butli czy czasu podawania kroplówki. Dzięki nim można błyskawicznie uzyskać wyniki, bez potrzeby liczenia na kartce lub korzystania z papierowych ściągawek. Wystarczy dostęp do komputera lub smartfonu (z systemem Android).

 

Za pomocą Terminarza Medycznego NURSEUM skorzystasz z pięciu przydatnych kalkulatorów medycznych. Znajdziesz je w zakładce Kalkulatory, w menu po lewej stronie.

 

 

1) BMI – wskaźnik masy ciała

Wpisz w odpowiednie miejsca masę ciała oraz wzrost pacjenta, a następnie kliknij „Oblicz”. Natychmiast otrzymasz wyliczony wskaźnik BMI, razem z interpretacją wyniku dla osoby dorosłej.

2) WHR – współczynnik obwodu talii do obwodu bioder

Dzięki temu kalkulatorowi uzyskasz współczynnik obwodu talii do obwodu bioder, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Podaj wymiary pacjenta i naciśnij „Oblicz”, a system po chwili udostępni Ci wynik razem z określonym rodzajem sylwetki ciała oraz typem otyłości.

3) Dopasowanie dawki leku do masy ciała

Możesz bardzo szybko ustalić prawidłową dawkę leku dla konkretnego pacjenta. Po prostu wpisz masę ciała oraz dawkowanie na kilogram masy ciała, a kalkulator dokona niezbędnych obliczeń.

4) Szybkość kroplowego wlewu dożylnego

Za pomocą tego kalkulatora w parę chwil ustalisz stosowną szybkość kroplowego wlewu dożylnego. Podaj objętość i czas wlewu, po czym kliknij „Oblicz”, a system zrobi za Ciebie całą resztę.

5) Czas dysponowania tlenu w butli

Chcesz ustalić, na jak długo wystarczy zapas tlenu w butli? Wpisz miary objętości butli, ciśnienia w butli oraz przepływu tlenu. Kalkulator poda Ci dokładny wynik w minutach.

Jak zyskać dostęp do kalkulatorów medycznych? Wystarczy założyć konto w Terminarzu Medycznym NURSEUM. Jeśli korzystasz z laptopazarejestruj się na stronie, a następnie zaloguj. Natomiast jeżeli używasz smartfonu (tylko z systemem Android), pobierz aplikację, zarejestruj się, a potem zaloguj.

Do usłyszenia!

Dariusz Czechowski

Comments are closed.