Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
19/11/19

Jak nie zasnąć na nocnej zmianie? Praktyczne porady

Praca pielęgniarki i położnej wiąże się z dyżurami w godzinach nocnych. Zachowanie dobrego samopoczucia i energii przez całą noc to spore wyzwanie. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci pokonać senność w tak trudnych warunkach pracy.
06/09/19

10 konferencji dla pielęgniarek i położnych na których warto być

Jesień coraz bliżej, sprawdźmy więc jakie konferencje dla pielęgniarek i położnych umożliwią Wam rozwinięcie umiejętności i pogłębienie wiedzy branżowej w tym okresie.
23/07/19
Terminarz Medyczny NURSEUM

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 79

Lista zarobków pielęgniarek, spory o wysokość wynagrodzenia, nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami oraz problemy ze szkoleniami nadzorowanymi przez resort zdrowia. To niektóre z informacji, które znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.
15/07/19

Punkty osłuchowe serca

Prawidłowo przeprowadzane badanie fizykalne serca to klucz do właściwej diagnostyki. Dlatego trzeba wykonywać je wedle określonego schematu. Więcej szczegółów na ten temat przygotował mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.
09/07/19

5 czasopism dla pielęgniarek i położnych, do których warto zajrzeć

Sięgacie do czasopism branżowych dla pielęgniarek i położnych? Jakie są Wasze sprawdzone tytuły? Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował dla Was krótkie zestawienie pozycji, które warto przejrzeć. Sprawdźcie, czy je znacie.
01/07/19

Ocena ryzyka czerniaka HARMM

Czerniak HARMM to złośliwy nowotwór skóry. Warto monitorować prawdopodobieństwo jego wystąpienia. W jaki sposób? Istnieje specjalna skala oceny ryzyka. Więcej szczegółów na ten temat przygotował mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.
26/06/19
Terminarz Medyczny NURSEUM

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 78

Zmiany w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej, spotkanie menadżerskiej kadry pielęgniarskiej, kolejne strajki w szpitalach. To niektóre z informacji, jakie zobaczycie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.
18/06/19

Badanie brzucha

Podczas badania fizykalnego brzucha należy pamiętać o tym, by poszczególne czynności wykonywać w odpowiedniej kolejności. W jakiej dokładnie? Szczegóły przygotował mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.
14/06/19

6 najpopularniejszych medycznych mitów

Powszechnie wiadomo, że czarny kot czy rozbite lustro przynoszą pecha, rozsypanie soli wróży kłótnię, a podkowa lub czterolistna koniczyna zwiastują szczęście. A jak wygląda sprawa zabobonów medycznych? Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych, przygotował dla Was krótkie zestawienie medycznych mitów. Sprawdźcie, czy je znacie.
04/06/19

Objawy otrzewnowe

Objawy otrzewnowe to grupa symptomów, których wystąpienie w organizmie wskazuje na zapalenie otrzewnej. Informacje na temat tego zagadnienia przygotował mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.
28/05/19
Terminarz Medyczny NURSEUM

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 77

Dyskusja o poprawie warunków pracy pielęgniarek, petycja o odwołanie prezes NIPiP, wypłacanie podwyżek, dofinansowanie specjalizacji dla sanitariuszek. To niektóre z informacji, jakie znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych.
22/05/19

Zespoły objawów dla zmian nowotworowych

Zespoły objawów dla zmian nowotworowych są wywołane reakcją organizmu na obecność guza bądź innej zmiany nowotworowej. Szczegóły na temat zagadnienia przygotował mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.