Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak korzystać z Terminarza Medycznego NURSEUM

W związku z dużą ilością pytań, jakie ostatnio od Was otrzymujemy, przygotowaliśmy skróconą instrukcję obsługi Terminarza Medycznego dla polskich pielęgniarek i położnych.

Jak korzystać z Terminarza Medycznego NURSEUM?
1. Jeżeli chcesz korzystać z Terminarza na komputerze stacjonarnym (laptopie), zacznij od rejestracji na http://bit.ly/TerminarzPC. Jeżeli zaś wolisz korzystać na urządzeniach mobilnych (smartfonach lub tabletach) z systemem Android, najpierw musisz pobrać aplikację na http://bit.ly/TerminarzMobile.

2. Po rejestracji na podany przez Ciebie adres e-mail przyjdzie prośba o potwierdzenie danych.

3. Przy pierwszym logowaniu koniecznie uzupełnij swoje dane w Profilu użytkownika. Są one niezbędne, by jak najlepiej dostosować system do Twoich potrzeb.

4. Następnie zajrzyj do modułu Pacjenci (znajdziesz go w rozwijanym menu po lewej stronie).  Jeżeli posiadasz kontrakt z NFZ i korzystasz z portalu SZOI, to możesz wgrać deklaracje swoich pacjentów bez konieczności ręcznego wprowadzania poszczególnych rekordów. Wystarczy, że pobierzesz z portalu SZOI plik PDX (z listą deklaracji Twoich pacjentów) i zaimportujesz go do Terminarza – postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w systemie. Jeżeli chcesz dodać pacjentów ręcznie, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj pacjenta”.

UWAGA: dodawanie pacjentów jest możliwe wyłącznie z poziomu serwisu www. Aplikacja mobilna umożliwia jedynie edycję wybranych obszarów formularza kartoteki pacjenta.

Wszystko gotowe? W takim razie możesz już zacząć swobodne korzystanie z systemu. Zaplanuj wizyty u pacjentów i zarządzaj nimi z poziomu Kalendarza. Zajrzyj do Bazy Wiedzy (specjalistyczne artykuły dla pielęgniarek i położnych) i dziel się ciekawymi artykułami. Przejrzyj Aktualności oraz Wydarzenia (m.in. zapowiedzi najciekawszych konferencji, warsztatów i szkoleń branżowych w 2017 r.). Koniecznie zapoznaj się także z modułem Raportów.

WAŻNE: jeżeli planujesz skorzystać z funkcji modułu Sprawozdawczość, to koniecznie wczytaj do systemu plik umowy (UMX). Możesz to zrobić z poziomu swojego Profilu z poziomu serwisu www (funkcja: „Mam kontrakt z NFZ”). Po zaczytaniu pliku umowy system w sposób automatyczny dostosuje się do Twoich potrzeb raportowych (co najmniej na poziomie wymaganym przez Narodowy Fundusz Zdrowia).


W razie jakichkolwiek pytań lub problemów związanych z korzystaniem z Terminarza Medycznego Nurseum, od razu pisz do nas na info@nurseum.pl .

Zespół Terminarza Medycznego NURSEUM

Comments are closed.