Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Łatwe planowanie codziennych wizyt i zabiegów u pacjentów

Pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci każdego dnia muszą pamiętać o wielu ważnych rzeczach, w tym spotkaniach z pacjentami. Właśnie dlatego powstał elektroniczny kalendarz, który służy planowaniu wizyt i zabiegów u pacjentów oraz przypomina o zbliżających się wizytach. Stanowi on jedną z funkcjonalności Terminarza Medycznego NURSEUM – aplikacji usprawniającej pracę wspomnianych grup zawodowych.

Terminarz Medyczny NURSEUM powstał, by automatyzować i upraszczać wiele żmudnych, biurokratycznych obowiązków, z jakimi zmagają się codziennie pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci. Jednym z zastosowanych w tym celu rozwiązań jest zakładka Kalendarz, pozwalająca planować wizyty i zabiegi u pacjentów. Znajduje się w menu z lewej strony Terminarza.

Po kliknięciu w zakładkę rozwija się prosty w obsłudze kalendarz miesięczny. Możecie go swobodnie przewijać, by zapoznać się z pozycjami dodanymi w innych miesiącach. Macie również możliwość zmiany ustawień wyglądu kalendarza na tygodniowy lub dzienny. W tym celu kliknijcie wybraną ikonkę wśród widocznych w prawym górnym rogu.

Dodawanie pozycji jest bardzo intuicyjne. Kliknijcie przycisk „Dodaj Wizytę” i zostaniecie przeniesieni do właściwej podstrony. W odpowiednich miejscach wpiszcie imię i nazwisko pacjenta oraz PESEL albo inne dane identyfikacyjne. Wybierzcie też datę i godzinę zaplanowanej wizyty. Dzięki polu „Notatka” możecie umieścić przydatne informacje dodatkowe.

Następnie wpiszcie główną jednostkę chorobową oraz, jeśli zajdzie potrzeba, dołączcie również współistniejące jednostki chorobowe. Po prostu kliknijcie w puste pole przy odpowiedniej pozycji, a wyświetli się alfabetyczna lista chorób, zgodna z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10).

Na koniec pozostaje dodanie odpowiednich świadczeń medycznych. W tym celu kliknijcie przycisk „Dodaj świadczenia”. Wyświetli się wygodna lista z konkretnymi pozycjami. Możecie wybierać wśród sześciu kategorii świadczeń: zabiegi i iniekcje, profilaktyka, diagnostyka, świadczenia pielęgnacyjne, świadczenia lecznicze, świadczenia rehabilitacyjne. Chcecie jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie? Po wpisaniu danych identyfikacyjnych pacjenta wybierzcie opcję „Skopiuj z danych medycznych” albo „Skopiuj świadczenia z ostatniej wizyty”.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji kliknijcie „Zapisz”, a w kalendarzu znajdzie się nowa pozycja. Elektroniczny kalendarz znacznie usprawni planowanie codziennych wizyt i zabiegów u pacjentów. Co więcej, system automatycznie powiadomi Was o każdym zbliżającym się spotkaniu. Dzięki temu nie zapomnicie o ustalonej wizycie.

Jak otrzymać dostęp do funkcjonalności Kalendarz? Jeżeli korzystacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie i kliknijcie odpowiednią pozycję menu. Natomiast jeśli wolicie używać smartfonu (tylko z systemem Android), pobierzcie aplikację, po czym zarejestrujcie się i zalogujcie w Terminarzu Medycznym. Życzymy Wam przyjemnej pracy z naszym kalendarzem.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

 

Comments are closed.