Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak w łatwy sposób stworzyć bazę pacjentów, która będzie zawsze pod ręką

Chcecie łatwo i szybko sporządzić praktyczny i zawsze dostępny spis swoich pacjentów? Takie ułatwienie proponuje Terminarz Medyczny NURSEUM, czyli bezpłatna aplikacja dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Dzięki narzędziu zgromadzicie i uporządkujecie wszystkie ważne informacje o dawnych i aktualnych pacjentach, a także będziecie mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne (z systemem Android) oraz połączenie z internetem.

 

Terminarz Medyczny NURSEUM ma na celu upraszczać żmudne obowiązki, zwłaszcza biurokratyczne, z którymi borykają się wspomniane grupy zawodowe. Dlatego jednym z rozwiązań zastosowanych w aplikacji jest zakładka PACJENCI, która umożliwia stworzenie wygodnej bazy pacjentów. Gdzie ją znaleźć? Po wejściu do Terminarza rozwińcie menu z lewej strony i kliknijcie w odpowiednie miejsce.

Po wejściu w zakładkę dodacie swoich pacjentów na dwa sposoby. Pierwszy to zaimportowanie odpowiednich kartotek z pliku deklaracji (PDX). Jeżeli macie kontrakt z NFZ oraz dostęp do portalu Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI), pobierzecie stamtąd ten plik. Druga metoda to ręczne wpisywanie danych nowych osób. W tym celu kliknijcie przycisk „Dodaj pacjenta” widoczny w prawym górnym rogu.

Po kliknięciu otrzymacie pola do wypełnienia. Wpiszcie tam imię, nazwisko i wszystkie przydatne informacje, a na końcu naciśnijcie „Zapisz”, by w bazie pojawiła się nowa osoba. Nie zapomnijcie o identyfikatorze pacjenta, czyli do wyboru: serii i numerze dowodu osobistego, serii i numerze paszportu, numerze PESEL, osobistym numerze identyfikacyjnym albo danych innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Co jeszcze oferuje zakładka PACJENCI? Na przykład sprawdzicie, czy pacjent posiada ważne ubezpieczenie oraz ustawicie status (Aktywny lub Archiwalny).

W każdej chwili możecie wchodzić do stworzonej bazy za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Bez problemu przejrzycie informacje o pacjentach, wyszukacie konkretną osobę oraz zapoznacie się z potrzebnymi treściami, na przykład listą ostatnich zabiegów. Terminarz Medyczny umożliwia proste uzupełnianie, edytowanie i eksportowanie zgromadzonych danych o pacjentach.

W jaki sposób stać się użytkownikiem Terminarza Medycznego NURSEUM, a tym samym skorzystać z zakładki PACJENCI?

Jeśli pracujecie na komputerzezarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie na utworzone konto.

Jeśli pracujecie na urządzeniu mobilnym (z systemem Android): pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się w systemie, a na końcu zalogujcie się na swoje konto.

Powodzenia!

Dariusz Czechowski

Comments are closed.