Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Terminarz Medyczny Nurseum rusza na pomoc pielęgniarkom

Terminarz Medyczny Nurseum dla pielęgniarek

Dziesiątki, a w przypadku pielęgniarek środowiskowych nawet tysiące, przypisanych pacjentów. Długie dyżury i ciągła konieczność podnoszenia kwalifikacji. Rosnąca z każdym rokiem góra raportów, papierów i formularzy do wypełniania. To chleb powszedni polskich pielęgniarek, jednej z najbardziej niedocenianych i przepracowanych grup zawodowych w naszym kraju. Jak sobie z tym radzić? Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób?

Nie będziemy udawać, że znaleźliśmy remedium na wszelkie problemy polskiego pielęgniarstwa, bo nie mamy takich możliwości ani zasobów. Nie sprawimy też w czarodziejski sposób, że zmniejszy się liczba obowiązków zawodowych oraz ilość papierków do wypełnienia. Możemy jednak pomóc w lepszej organizacji pracy, tak byście mogły zaoszczędzić więcej czasu dla siebie oraz rodziny i bliskich. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest najnowocześniejsza technologia!

Zacznijmy jednak od początku. Jakiś czas temu jeden z nas trafił do szpitala. Trochę z nudów, a trochę z zawodowej ciekawości, zaczął obserwować pielęgniarki przy pracy. Bardzo szybko zauważył, że ta grupa zaangażowanych i kochających swoją pracę osób ma coraz mniej czasu dla pacjentów, ponieważ musi zajmować się niezliczonymi formalnościami biurokratycznymi.

Po wyjściu ze szpitala zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać, czy tę negatywną sytuację można w jakiś sposób zmienić. Zorganizowaliśmy kilka dłuższych spotkań z pielęgniarkami, w trakcie których wypytywaliśmy o ich pracę. Okazało się, że biurokracja nie jest jedynym problemem.

Najwięcej kłopotów sprawia pielęgniarkom zarządzanie olbrzymią ilością zadań oraz informacji związanych z pracą zawodową.

Klasyczny notes do tego nie wystarczy, a dostępne na rynku elektroniczne „organizery” nie są dopasowane do specyfiki pracy pielęgniarskiej. Wymyśliliśmy więc Terminarz Medyczny Nurseum, proste w obsłudze narzędzie ułatwiające organizację pracy pielęgniarek, z którego będzie można korzystać na komputerach, tabletach i smartfonach. Dzięki Terminarzowi użytkownicy będą mogli:

  • intuicyjnie zarządzać bazą własnych pacjentów,
  • swobodnie zaplanować oraz zorganizować wizytę u pacjenta,
  • zawsze kiedy potrzebują korzystać z rzetelnej i unikalnej wiedzy eksperckiej,
  • łatwo edukować pacjenta w trakcie wizyty,
  • szybko przekazywać pacjentowi zalecenia medyczne po wizycie,
  • w prosty sposób generować raporty do statystyk i rozliczeń czasu pracy.

Widać zatem jak na dłoni, że poprzez automatyzację części uciążliwych zadań (np. raportowania) oraz umożliwienie ich wykonywania na urządzeniach mobilnych, pielęgniarki ułatwią sobie pracę oraz zyskają więcej czasu. To oczywiście tylko skrócony opis niezwykłych możliwości narzędzia, nad którym pracujemy w Nurseum. Cały czas trwają prace projektowe, zatem jego ostateczny kształt może jeszcze się zmienić, m.in. pod wpływem Waszych uwag oraz sugestii, które przekazujecie w trakcie konsultacji, prowadzonych przez nas od kilku miesięcy. Jesteśmy wdzięczni za Waszą pomoc!

Uwaga! Terminarz Medyczny Nurseum oddamy w Wasze ręce już na wiosnę (w podstawowej wersji będzie bezpłatny dla wszystkich,  którzy zapiszą się na  “terminarzowy” newsletter na stronie internetowej lub w trakcie konferencji branżowej z udziałem naszego zespołu. ). Chcecie dostać informację, jak tylko będzie dostępny do pobrania w internecie? Zapiszcie się na nasz newsletter, a żadna ważna informacja Was nie ominie. Zachęcamy także do śledzenia nas na Facebooku, a także do przesyłania wszelkich pytań, uwag lub komentarzy na adres info@nurseum.com.pl.


Autorzy:
Darek Czechowski, Arek Bieniek i Norbert Krasnodębski

Comments are closed.