Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Proste narzędzie do tworzenia wygodnej i będącej zawsze pod ręką bazy pacjentów

Terminarz Medyczny NURSEUM

Terminarz Medyczny NURSEUM, czyli pierwsza w Polsce aplikacja ułatwiająca pracę pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów, znajduje się na rynku już od kilku tygodni. Wśród szeregu funkcjonalności zawartych w systemie znajduje się zakładka Pacjenci. Pozwala ona w prosty sposób stworzyć praktyczny i zawsze dostępny spis pacjentów.

Terminarz Medyczny NURSEUM zaprojektowano tak, by skutecznie upraszczał obowiązki – zwłaszcza te żmudne i biurokratyczne – wykonywane na co dzień przez pielęgniarki, położne i fizjoterapeutów. Właśnie dlatego wśród dostępnych opcji znalazła się zakładka Pacjenci. Ma za zadanie gromadzić i porządkować wszystkie ważne informacje o dawnych i aktualnych pacjentach. Jak w nią wejść? Po otworzeniu Terminarza wystarczy rozwinąć menu z lewej strony i kliknąć w odpowiednie miejsce.

W Terminarzu Medycznym możecie zaimportować odpowiednie kartoteki pacjentów z pliku deklaracji (PDX). Jeżeli posiadacie kontrakt z NFZ i macie dostęp do portalu Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI), bez problemu pobierzecie ten plik stamtąd. Możliwe jest również ręczne dodawanie nowych osób do bazy. Wystarczy po wejściu w zakładkę kliknąć przycisk „Dodaj pacjenta” znajdujący się w prawym górnym rogu.

Wprowadzenie nowego pacjenta do bazy jest banalnie proste. Trzeba jedynie uzupełnić podstawowe informacje: imię, nazwisko, narodowość, płeć, datę urodzenia i dane do kontaktu. Konieczny jest również identyfikator pacjenta, czyli do wyboru: seria i numer dowodu osobistego, seria i numer paszportu, PESEL, osobisty numer identyfikacyjny albo dane innego dokumentu stwierdzającego tożsamość. Następnie kliknijcie przycisk „Zapisz” i informacje o pacjencie znajdą się w Waszej bazie.

W każdej chwili możecie wejść w bazę, korzystając z laptopa, tabletu lub smartfonu. Bez problemu przejrzycie informacje o swoich pacjentach, wyszukacie konkretną osobę i zapoznacie się z potrzebnymi treściami, na przykład listą ostatnich zabiegów. Terminarz Medyczny umożliwia proste uzupełnianie, edytowanie i eksportowanie zgromadzonych danych o pacjentach. Dzięki zakładce Pacjenci zyskujecie stały i nieprzerwany wgląd w potrzebną dokumentację.

 

Jak zyskać dostęp do funkcjonalności Pacjenci? Jeżeli korzystacie z laptopa, wystarczy zarejestrować się na stronie i po zalogowaniu wejść w odpowiednią pozycję menu. Natomiast jeśli używacie smartfonu (tylko z systemem Android), pobierzcie aplikację, a następnie zarejestrujcie się i otwórzcie Terminarz. Mamy nadzieję, że łatwo dostępna baza skróci czas, jaki przeznaczacie na niektóre obowiązki.

Do usłyszenia!

Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.