Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych #18

Terminarz Medyczny NURSEUM

Jak pracują pielęgniarki w trakcie wielodniowych dyżurów. Samorząd lekarski przeciwny zmianom w systemie kształcenia pielęgniarek. Akcja protestacyjna pracowników zawodów medycznych w Poznaniu. Bezpłatne studia dla pielęgniarek w Wałbrzychu i Skierniewicach. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury najnowszego newslettera branżowego dla pielęgniarek i położonych.

News nr 1 – „Po pierwsze nie szkodzić sobie i pacjentom”
Jaką opiekę mają pacjenci w szpitalach, kiedy część lekarzy i pielęgniarek pełni swój dyżur przez kilka dni bez przerwy? Czy mogą nas, pacjentów, dobrze leczyć, skoro tak długo pracują? Więcej na ten temat w felietonie „Dziennika Bałtyckiego”.

News nr 2 – „Samorząd lekarski przeciwko zmianom w kształceniu pielęgniarek”

Naczelna Rada Lekarska protestuje przeciwko zmianom w systemie kształcenia zaproponowanym przez ministra zdrowia, obejmujących m.in. przywrócenie liceów medycznych. Więcej informacji na stronie portalu Polityka Zdrowotna.

News nr 3 – „Akcja protestacyjna w Poznaniu”
Pracownicy zawodów medycznych, w tym pielęgniarki, protestowali 20 sierpnia w Poznaniu w ramach akcji „Ratuj się, bo kto pomoże” zorganizowanej przez Porozumienie Zawodów Medycznych. Więcej szczegółów na stronie „Głosu Wielkopolski”.

News nr 4 – „Wałbrzyska uczelnia wykształci pielęgniarki”
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu otrzymała uprawnienia do kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Dowiedz się więcej.

News nr 5 – „Bezpłatne studia dla pielęgniarek w PWSZ”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach uruchomiła nowy kierunek na studiach stacjonarnych: pielęgniarstwo. To drugi bezpłatny kierunek pielęgniarski w województwie łódzkim. Więcej informacji.

Już w następnym tygodniu podeślemy kolejny numer newslettera branżowego dla pielęgniarek i położonych. By otrzymać go zaraz jak tylko pojawi się na blogu, polecamy zapisać się na nasz newsletter oraz dołączyć do zamkniętej grupy na Facebooku.

Autor: Arkadiusz Bieniek

 

Comments are closed.