Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 19

Terminarz Medyczny NURSEUM

Kongres Pielęgniarek Polskich coraz bliżej. Bezpłatne kursy dla pielęgniarek i położnych w Poznaniu, Wrocławiu i Suwałkach. Pielęgniarskie zaplecze polityczne. 100 tys. brakujących pielęgniarek. Norweskie problemy z pielęgniarkami. Więcej szczegółów w najnowszym wydaniu newslettera branżowego Terminarza Medycznego NURSEUM.


News nr 1 – „Kongres Pielęgniarek Polskich coraz bliżej”
Już 15 września rozpoczyna się XIII Kongres Pielęgniarstwa Polskiego,  organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie i Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie, które odbędzie się pod hasłem „PRZYSZŁOŚĆ PIELĘGNIARSTWA ZACZYNA SIĘ DZISIAJ, będzie miało miejsce w Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
ul. Trojdena 2a, 02-091 Warszawa. Więcej informacji i rejestracja.

News nr 2 – „Bezpłatne kursy dla pielęgniarek i położnych”
Tym razem kursy odbędą się w Poznaniu i Wrocławiu, a także w Suwałkach.

News nr 3 – „Pielęgniarskie zaplecze polityczne”
NaTemat informuje, że pielęgniarki myślą o stworzeniu własnej siły politycznej. Więcej szczegółów.

News nr 4 – „W Polsce brakuje 100 tys. pielęgniarek”
Jeżeli nic się nie zmieni, wielu oddziałom szpitalnym grozi zamknięcie. Więcej na ten temat w artykule na stronie TVP Gdańsk.

News nr 5 – „Norwegia też ma problem z pielęgniarkami”
Aż trudno uwierzyć. Ostatni raport norweskiego Instytutu Badań nad Dobrobytem (NOVA) nie pozostawił jednak cienia wątpliwości. Połowa pielęgniarek i pielęgniarzy rozważa odejście z pracy, a co czwarta ankietowana osoba uważa, że chorzy umierają w samotności. Powód? Zbyt duże przepracowanie i zbyt małe kadry w szpitalach. Więcej informacji.

Następny numer „Przeglądu dla Pielęgniarek i Położnych”? Już w następnym tygodniu. Jak go nie przegapić? Polecam dołączyć do naszego newslettera branżowego oraz zamkniętej grupy na Facebooku.
Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.