Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 21

Terminarz Medyczny NURSEUM

Pielęgniarki mają dość eksperymentów oraz pomijania ich opinii. Licea zawodowe? Pielęgniarki mówią NIE. Najstarsza – aktywna zawodowo – pielęgniarka świata ma… 83 lata. Mobbing w Mielcu? Lekarze szykują własną ustawę o płacy minimalnej. Więcej ciekawostek znajdziesz w najnowszym przeglądzie branżowym opracowanym przez Terminarz Medyczny NURSEUM.


Pielęgniarki mają dość eksperymentów oraz pomijania ich opinii

„Dopóki decydenci, zarządzający placówkami medycznymi oraz lekarze nie zrozumieją jak ważną rolę odgrywają pielęgniarki w opiece nad pacjentem, dopóty na oddziałach nie będzie wystarczającej obsady tego personelu medycznego” – apeluje w wywiadzie dla „Rynku Zdrowia” dr Grażyna Wójcik, prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Pełna treść wywiadu.

Licea zawodowe? Pielęgniarki mówią NIE

Nowy program szkolenia pielęgniarek ma zostać przedstawiony przez resort zdrowia do końca roku. W planach jest m.in. przywrócenie liceów zawodowych, czemu sprzeciwiają się pielęgniarki. Więcej informacji.

Najstarsza – aktywna zawodowo – pielęgniarka świata ma… 83 lata
Nazywa się Monica Bulman i pracuje w Torbay Hospital (South Devon, Wielka Brytania), w klinice endoskopii. Nie zamierza przejść na emeryturę, bo kocha swoją pracę. Poznajcie jej historię.

Mobbing w Mielcu?
„Rynek Zdrowia” donosi, że pielęgniarki z oddziału neurochirurgii Szpitala Powiatowego w Mielcu skarżą się na mobbing ze strony ich przełożonej (Pielęgniarki Oddziałowej”. Dowiedz się więcej.

Lekarze szykują własną ustawę o płacy minimalnej
Projekt ustawy opracowują członkowie Porozumienia Zawodów Medycznych. Ma być gotowy na 24 września (dzień wielkiej demonstracji w Warszawie). Sprawdź jakie propozycje podwyżek dla pielęgniarek zakłada.

Ponad 3 000 fanów Terminarza Medycznego NURSEUM na Facebooku
W zeszłym tygodniu przekroczyliśmy kolejną „magiczną barierę”. Jest już nas ponad 3 000. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Kolejny zestaw newsów branżowych już za tydzień. Więcej informacji znajdziecie jak zawsze na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie dyskusyjnej dla pielęgniarek i położnych.

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.