Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 22

Terminarz Medyczny NURSEUM

Dzisiaj aż 7, zamiast tradycyjnych, 5 newsów dla pielęgniarek i położnych. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania przeglądu branżowego, który przygotował specjalnie dla Was Terminarz Medyczny NURSEUM.

News nr 1 – „Pielęgniarki w Świnoujściu zbierają na karetkę”
Szpital w Świnoujściu ma tylko 1 karetkę. Pielęgniarki złożyły więc projekt do budżetu obywatelskiego, by zakupić kolejną Teraz zbierają podpisy na ulicach, by wygrać głosowanie. Więcej informacji.

News nr 2 – „Zawód – Położny”
Podobno w Polsce tylko 20 mężczyzn wykonuje zawód położnego. Poznajcie kilku z nich. Więcej informacji w materiale opublikowanym w programie „Pytanie na śniadanie”.

News nr 3 – „Pielęgniarki krytycznie o łataniu braków kadrowych personelem z Ukrainy”
Przypominamy, że jakiś czas temu poznańskie Centrum Medyczne HCP postanowiło sprowadzić z Ukrainy pielęgniarki, które pomogą zapewnić potrzebną obsadę w lecznicy. Pomysł krytykuje Anna Szafran, przewodnicząca Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. Więcej informacji w artykule na stronie Rynek Zdrowia.

News nr 4 – „Powstanie kompleksowa strategia dla pielęgniarstwa”
Taką przynajmniej deklarację złożył Minister Zdrowia – Konstanty Radziwił. Więcej na ten temat na stronie Onet Biznes.

News nr 5 – „Zamość będzie kształcić pielęgniarki”
W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu trwają przygotowania do uruchomienia studiów pielęgniarskich. Pierwsi studenci pojawią się za rok. Więcej informacji na stronie Radia Lublin.

News nr 6 – „Pielęgniarki nie chcą wypisywać leków, bo nikt im za to nie płaci”
Tylko 21 pielęgniarek w województwie wypisuje recepty, choć odpowiedni kurs ukończyło ponad 200. Co jest tego przyczyną? Więcej informacji w artykule na stronie Kuriera Lubelskiego.

News nr 7 – „Realia pracy pielęgniarek i położnych”
W obszernym wywiadzie dla Polskiego Radia opowiedziała o nim Zofia Małas, Przewodnicząca Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Poznaj szczegóły.

Przypominamy, że następny przegląd newsów branżowych dla pielęgniarek i położnych już w następnym tygodniu. Po więcej newsów zapraszamy na nasz fan page, do newslettera oraz zamkniętej grupy na Facebooku.

Autor: Arkadiusz Bieniek

 

Comments are closed.