Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 23

Terminarz Medyczny NURSEUM

100 pielęgniarek w Polsce nie dostało żadnych podwyżek. Związkowcy proponują własną ustawę o płacach minimalnych. Na Dolnym Śląsku brakuje pielęgniarek. Ustalono wygląd galowego stroju pielęgniarskiej na oficjalne uroczystości. Wzruszające przesłanie pielęgniarki z hospicjum w Ohio. Zapraszamy do lektury najnowszego newslettera branżowego dla pielęgniarek i położnych, opracowanego przez Terminarz Medyczny NURSEUM.


News nr 1 – „Pielęgniarki i położne zatrudniane przez podwykonawców nie dostały podwyżek”
Jest ich w Polsce ok. 100. Przez błąd popełniony przez poprzedniego Ministra Zdrowia (w trakcie zawierania porozumienia) nie otrzymały podwyżek. Więcej informacji na Money.pl.

News nr 2 – „Związkowcy z własną propozycją ustawy o płacach minimalnych w służbie zdrowia”
6 tys. złotych dla pielęgniarki i 12 tys. zł dla lekarza  – to stawki minimalne, które związkowcy z Porozumienia Zawodów Medycznych, zapisali w swoim projekcie ustawy. Więcej szczegółów na Puls HR.

News nr 3 – „Na Dolnym Śląsku brakuje pielęgniarek”
Na 100 pacjentów w województwie przypada średnio 5 pielęgniarek. Za chwilę będzie jeszcze gorzej, bo średnia ich wieku to 50 lat, więc niedługo zaczną przechodzić na zasłużone emerytury. Dowiedz się więcej na Fakt.pl.

News nr 4 – „Strój pielęgniarki na oficjalnych uroczystościach”
Spódnica do połowy kolana i podszewka ton w ton. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych ustaliła wzory strojów galowych, zarówno damskich jak i męskich. Poznaj szczegóły na Radio90.

News nr 5 – „Przesłanie pielęgniarki z hospicjum w Ohio”
Kilka lat pracy w hospicjum w Ohio. Setki razy widziała jak ludzie odchodzą na zawsze. Wracając z 13-godzinnego dyżuru postanowiła podzielić się z całym światem swoimi przemyśleniami, o tym jak kruche jest ludzkie życie. Zobaczcie co powiedziała.

Mam nadzieję, że lektura naszego „Przeglądu” była inspirującą. Kolejna edycja już za tydzień. Po więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych zapraszam na nasz nasz fan page, do newslettera oraz zamkniętej grupy na Facebooku. Naprawdę warto dołączyć!

Autor: Arkadiusz Bieniek

 

Comments are closed.