Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 24

Terminarz Medyczny NURSEUM

Pielęgniarki coraz częściej emigrują. Nastolatki pobiły pielęgniarki w Kielcach. Zespoły lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ. Ukraińskie pielęgniarki mają ratować sytuację kadrową w polskich szpitalach. Więcej szczegółów w najnowszym newsletterze branżowym dla pielęgniarek i położnych, który opracował Terminarz Medyczny NURSEUM.


News nr 1 – „Lekarze, pielęgniarki i studenci medycyny jadą do pracy za granicą”
Coraz więcej pracowników służby zdrowia szuka pracy poza granicami Polski. Poznaj szczegóły.

News nr 2 – „Kochane zdrowie, ile Cię trzeba cenić”
„Ja leczę nogę, kolega głowę, koleżanka żołądek, a urzędnik pilnuje, żeby było jak najtaniej. A że pacjent za rok się rozleci i trzeba będzie zapłacić znowu, tylko więcej? To się wrzuci w nowy budżet”. Polecamy lekturę wywiadu o systemie finansowania służby zdrowia z prof. Elżbietą Mączyńską oraz prof. Stanisławą Golinowską. Więcej informacji.

News nr 3 – „Ukraińskie pielęgniarki pomogą naszym pacjentom, czy kształcącym je uczelniom?”
Pytanie dnia. Czy dramatyczną sytuację kadrową w polskiej służbie zdrowia uratują pracownicy ze Wschodu? Dowiedz się więcej.

News nr 4 – „Horror w szpitalu. Nastolatki pobiły pielęgniarki”
Trójka pijanych i naćpanych nastolatków sterroryzowała personel szpitala, posiniaczyła pielęgniarki, przestraszyła innych pacjentów i uszkodziła kilka łóżek szpitalnych. Horror miał miejsce na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Poznaj szczegóły.

News nr 5 – „Zespoły lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ”
W założeniach do ustawy przygotowywanej przez Ministerstwo Zdrowia jest pomysł utworzenia zespołów lekarzy, pielęgniarek i położnych podstawowej opieki zdrowotnej. Dodatkowe informacje.

 

Uwaga, uwaga! Kolejny numer naszego „Przeglądu” już za tydzień. Po więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zawsze zapraszam na nasz nasz fan page, do newslettera oraz zamkniętej grupy na Facebooku.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.