Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 25

Terminarz Medyczny NURSEUM

80 pielęgniarek ze Świecia złożyło wypowiedzenie. Cecylia Dolińska o sytuacji polskich pielęgniarek. Lekarze trojaczki na dyżurze w toruńskim szpitalu. Pan położny łamie stereotypy. Pielęgniarki i położne nie cieszą się z nowych uprawnień. Więcej możecie doczytać w najnowszym newsletterze branżowym dla pielęgniarek i położnych, który przygotował dla Was Terminarz Medyczny NURSEUM.


News nr 1 – „80 pielęgniarek ze Świecia złożyło wypowiedzenie”
Powód? Raczej łatwy do odgadnięcia. Pielęgniarki zarabiały po 1400 zł, mimo że szpital przynosił zysk. Więcej informacji w artykule na INNPoland.

News nr 2 – „Cecylia Dolińska o sytuacji polskich pielęgniarek”
„W Polsce zarobki pielęgniarki zaczynają się od 1300 zł na rękę. W Niemczech też ma 1300, ale euro” – mówi Cecylia Dolińska, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku. Polecamy lekturę wywiadu na stronie Kuriera Porannego.

News nr 3 – „Lekarze trojaczki na dyżurze w toruńskim szpitalu”
Bracia Rosa to lekarze stażyści i jednocześnie trojaczki jednojajowe. Wszyscy trzej studiowali medycynę na tej samej uczelni, a teraz wszyscy rozpoczęli staż w tym samym szpitalu w Toruniu, na tym samym oddziale, na którym przyszli na świat. Na dodatek pracują z Jolantą Pyszczek, położną która ich na świat przyjmowała. Więcej szczegółów w materiale TVN24.

News nr 4 – „Pan położny łamie stereotypy”
Są mężczyznami, ale wykonują zawody tradycyjnie uznawane za kobiece. Jeden z nich jest położnym. Więcej informacji w materiale wyemitowanym w „Dzień Dobry TVN”.

News nr 5 – „Pielęgniarki i położne nie cieszą się z dodatkowych uprawnień”
Chodzi oczywiście o możliwość wypisywania recept. Szczegóły w artykule na stronie Expressu Bydgoskiego.

Po następną porcję newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych zapraszamy już za tydzień. Jeżeli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na nasz fan page, do newslettera oraz zamkniętej grupy na Facebooku.

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.