Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 69

Terminarz Medyczny NURSEUM

Opieka pielęgniarska nad pacjentem z chorobą Alzheimera, pielęgniarki w przedszkolach i nowa recepta na problemy kadrowe. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” opracowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Opieka pielęgniarska nad pacjentem z chorobą Alzheimera – artykuł ekspercki Wydawnictwa Lekarskiego PZWL”
Choroba Alzheimera (ChA) stanowi jedną z głównych przyczyn niesprawności osób w podeszłym wieku i znaczącego obniżenia jakości ich życia. Ustawiczne nasilanie się objawów nieuchronnie prowadzi do ograniczenia samodzielności, powodując w konsekwencji całkowitą zależność od innych. Pacjenci nierzadko wymagają całodobowej opieki. Sprawdź szczegóły.

News nr 2 – „Recepta na problemy kadrowe: opiekun medyczny odciąży pielęgniarki?”
Kolejnym pomysłem na wypełnienie braków kadrowych w szpitalach jest opiekun medyczny, który odciąży pielęgniarki, i pracownik administracyjny uzupełniający dokumentację za lekarza. Przeczytaj tekst.

News nr 3 – „Zostajemy bez pielęgniarek”
20 tys. pielęgniarek już wyjechało do pracy za granicę, 55 tys. w każdej chwili może przejść na emeryturę. Absolwentki pielęgniarstwa od pracy w szpitalu wolą salon kosmetyczny.  Dowiedz się więcej.

News nr 4 – „Pielęgniarki w przedszkolach? RPO pisze do ministra zdrowia”
Brakuje przepisów, które jasno określałyby zasady podawania leków dzieciom w przedszkolach – alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich i pisze w tej sprawie do ministra zdrowia Ł. Szumowskiego. Chodzi przede wszystkim o dzieci chore przewlekle. Przeczytaj artykuł.

News nr 5 – „W Chrzanowie pielęgniarki dostaną więcej pieniędzy. Groziły strajkiem”
Nie dojdzie do planowanego na początek lutego strajku ostrzegawczego pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Wczoraj udało się im podpisać porozumienie z dyrektorem lecznicy. Przeczytaj więcej.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w cotygodniowym newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy również o rejestracji w naszej aplikacji dla pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów. Chcecie rozpocząć korzystanie z narzędzia? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. Natomiast w przypadku smartfonu (tylko urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.