Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 73

Terminarz Medyczny NURSEUM

Likwidacja łóżek w szpitalach, nowy sprzęt fundowany przez WOŚP, pomysł kamerek środowiskowych dla ratowników medycznych. Między innymi takie wiadomości znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Dyrektorzy szpitali nie mają pielęgniarek, więc likwidują łóżka”

Problemów w szpitalach ciąg dalszy. Ze względu na najnowszą ustawę wyznaczającą minimalną liczbę pielęgniarek przypadających na jedno łóżko, większość placówek redukuje ilość miejsc dla pacjentów. Według wyliczeń, już niedługo zniknie ponad 10 tys. miejsc. Sprawdź szczegóły.

News nr 2 – „WOŚP Radom. Nowe łóżka i fotele dla rodziców”

Kolejna edycja WOŚP za nami, a w szpitalach zaczyna się pojawiać nowy sprzęt. Tym razem Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Józefowie otrzymał rozkładane łóżka i fotele. Pozwolą one rodzicom spędzać noce przy chorych pociechach. Zobacz zdjęcia.

News nr 3 – „Ratownicy medyczni: kamery w karetkach”

Realnym problemem w Polsce są ataki na ratowników medycznych podczas interwencji. Szacunkowo wylicza się, że do takich incydentów dochodzi nawet 10 razy tygodniowo. Resort zdrowia zaczął pracować nad ustawą, która ma umożliwić ratownikom rejestrowanie zdarzeń za pomocą kamer. Dowiedz się więcej.

News nr 4 – „Obowiązkowe staże w szpitalach powiatowych?”

W czasie dyskusji nad nowelizacją ustawy pojawił się pomysł, by rezydenci byli zmuszeni odbywać staże w szpitalach powiatowych. Takie rozwiązanie nie przypadło zainteresowanym do gustu, w przeciwieństwie do dyrektorów wspomnianych placówek. Sprawdź szczegóły.

News nr 5 – „Położna na medal”

Niedawno zakończyło się głosowanie w ramach konkursu „Położna na medal” Akademii Malucha Alantan. Położną, którą zebrała najwięcej głosów, jest Dorota Songin. Przeczytaj, co ma do powiedzenia laureatka.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy również o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. Natomiast w przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.