Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 75

Terminarz Medyczny NURSEUM

Strajki pielęgniarek w celu polepszenia warunków płacowych, redukcja norm zatrudnienia sanitariuszek, projekt nowej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Między innymi takie wiadomości znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „BCO: pielęgniarki wróciły do pracy”

Niedawno pisaliśmy o sytuacji pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek w Białostockim Centrum Onkologii. W międzyczasie dyrekcja placówki, w odpowiedzi na strajk, zaproponowała sanitariuszkom nowe warunki płacowe. Po więcej szczegółów zajrzyj tutaj.

News nr 2 – „Co dziesiąta pielęgniarka z Centrum Zdrowia Matki Polki na zwolnieniu”

Kolejny protest pielęgniarek. Niemal 120 sanitariuszek z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w ramach nieformalnego protestu, przebywa na zwolnieniach lekarskich. Zaistniałą sytuację Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych tłumaczy problemami zdrowotnymi sióstr z powód przepracowania. Dowiedz się więcej.

News nr 3 – „Dyrektorzy szpitali w Pile i w Wyrzysku zlikwidowali ponad 50 łóżek”

Po wprowadzeniu w styczniu tego roku minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych doszło do redukcji liczby sanitariuszek przypadających na jedno łóżko. Tym samym na oddziałach zlikwidowano już kilkadziesiąt miejsc dla pacjentów. Problem dotyczy m.in. szpitala specjalistycznego w Pile i szpitala powiatowego w Wyrzysku. Sprawdź szczegóły.

News nr 4 – „Rząd przyjął projekt ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami”

Przyjęty projekt zakłada zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej w szkole bez względu na miejsce zamieszkania ucznia i typ placówki. Opiekę nad uczniami mają sprawować: lekarz dentysta, pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania lub higienistka szkolna. Dowiedz się więcej.

News nr 5 – „Nowy oddział ginekologiczno-położniczy w krakowskim szpitalu Żeromskiego”

Oddział ginekologiczno-położniczy krakowskiej placówki przeszedł gruntowny remont. Odnowiono sale poporodowe, udostępniono pomieszczenia socjalne, zakupiono nowy sprzęt i wyposażenie, co z pewnością ułatwi pracę personelowi pielęgniarskiemu. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy również o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. Natomiast w przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.