Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 76

Terminarz Medyczny NURSEUM

Trudności w znalezieniu pracy po studiach, zawieszenie pracy oddziałów ginekologiczno-położniczych czy wprowadzanie do szkół rodzenia elementów jogi. To niektóre z informacji, jakie znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Problem z zatrudnieniem absolwentek pielęgniarstwa”

Ciągle mówi się, że brakuje pielęgniarek. Tymczasem lubelskie absolwentki pielęgniarstwa skarżą się, że nie mogą znaleźć pracy po studiach. Mają żal do starszych koleżanek, mówiąc, że blokują one kilka etatów jednocześnie. Kliknij tutaj.

News nr 2 – „XXII zjazd PSPE”

Zakończył się walny zjazd Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych, podczas którego wybrano nowy zarząd zrzeszenia. Wydarzeniu towarzyszyła również cykliczna konferencja naukowo-szkoleniowa poświęcona zakażeniom w placówkach medycznych. Zobacz szczegóły.

News nr 3 – „Trwa akcja Mamo, tato, napisz list do dziecka

Trwa doroczna akcja „Mamo, tato, napisz list do dziecka” zorganizowana przez pomorskie pielęgniarki i położne. Akcja ma zwrócić uwagę przyszłych rodziców, jak ważny dla człowieka jest rozwój w łonie matki. O szczegółach inicjatywy można przeczytać tutaj.

News nr 4 – „Opolskie porodówki w Kluczborku i Prudniku nadal zawieszone

Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu po raz kolejny informował o zawieszeniu oddziałów ginekologiczno-położniczych w szpitalach powiatowych w Kluczborku i Prudniku. Sytuacja powstała w wyniku braku personelu medycznego trwa już kilka tygodni. Sprawdź szczegóły.

News nr 5 – „Joga w szkole rodzenia w Piekarach Śląskich”

Piekarskie Centrum Medyczne dołączyło do grona placówek oferujących bezpłatny kurs w szkole rodzenia. Dodatkową atrakcją zajęć jest specjalny program obejmujący jogę tylko dla ciężarnych. Dowiedz się więcej.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy także o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. W przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android) wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.