Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 77

Terminarz Medyczny NURSEUM

Dyskusja o poprawie warunków pracy pielęgniarek, petycja o odwołanie prezes NIPiP, wypłacanie podwyżek, dofinansowanie specjalizacji dla sanitariuszek. To niektóre z informacji, jakie znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM, czyli aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych.

News nr 1 – „Samorządy martwią się o przyszłość zawodu pielęgniarki”

Samorządowcy domagają się poprawy warunków pracy pielęgniarek z Domów Pomocy Społecznej. Trwają również rozmowy o wprowadzeniu zasad obowiązkowego zatrudnienia odpowiedniej liczby pielęgniarek w przeliczeniu na ilość łóżek szpitalnych. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

News nr 2 – „Konferencja z cyklu „Pacjent, pielęgniarka – partnerzy w działaniu”

W Krakowie odbywa się doroczna edycja konferencji z cyklu „Pacjent, pielęgniarka – partnerzy w działaniu”. Na czternastym już spotkaniu naukowym przedstawiono m.in. aktualną sytuację w pielęgniarstwie i położnictwie. Sprawdź szczegóły.

News nr 3 – „Pielęgniarko! Położno! Podpisz petycję!”

Trwa apel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych o podpisanie petycji odwołującej prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, panią Zofię Małas. Jako główny powód OZZPiP podaje brak skutecznych działań na rzecz poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych. Dowiedz się więcej.

News nr 4 – „Wypłacanie podwyżek dla pielęgniarek: potrzebne są kontrole u pracodawców?”

W związku z porozumieniem pomiędzy pielęgniarkami a Ministrem Zdrowia odnośnie wypłacania tzw. zembalowego pojawiły się wśród pracodawców różne interpretacje wzrostu wynagrodzenia sanitariuszek. W związku z tym Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wystąpił do resortu o opinię na temat interpretacji przepisów. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

News nr 5 – „Dofinansowanie na specjalizacje pielęgniarskie”

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz specjalizacji, na które pielęgniarki i położne dostaną dofinansowanie. Wyodrębniono również liczbę miejsc szkoleniowych oraz ilość edycji w danym województwie. Sprawdź szczegóły.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy także o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. W przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.