Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 78

Terminarz Medyczny NURSEUM

Zmiany w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej, spotkanie menadżerskiej kadry pielęgniarskiej, kolejne strajki w szpitalach. To niektóre z informacji, jakie zobaczycie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Zmiany do ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej”

Do sejmu wpłynął projekt ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Dokument ma wprowadzać dwie zasadnicze zmiany dotyczące kształcenia tych grup zawodowych oraz regulacji odnoszących się do płatnego urlopu szkoleniowego. Aby poznać więcej szczegółów, kliknij tutaj.

News nr 2 – „Trzy pielęgniarki z ZOZ Świętochłowice z Diamentowymi Czepkami”

Statuetkę za upowszechnianie zasad etyki zawodowej, wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych oraz współdziałanie na rzecz integrowania środowiska pielęgniarek i położnych otrzymały panie: Ewa Kucharska, Barbara Pietron i Elżbieta Starko. Sprawdź szczegóły.

News nr 3 – „Spotkanie menadżerskiej kadry pielęgniarskiej”

We wrześniu bieżącego roku odbędzie się XIV edycja Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów ds. pielęgniarstwa, pielęgniarek naczelnych i położnych. Poruszana tematyka spotkania dotyczyć będzie m.in. przeciwdziałania wypalenia zawodowego, wyzwań w pracy menadżerskiej kadry pielęgniarskiej czy też problemów psychozdrowotnych w pracy zmianowej. Przeczytaj więcej.

News nr 4 – „Wrocław: w szpitalu wojskowym protestują pielęgniarki, przekładane są operacje”

W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu trwa protest pielęgniarek. Powodem protestu jest wstrzymanie wypłat dodatku motywacyjnego. W wyniku zaistniałej sytuacji szpital został zmuszony do przekładania zaplanowanych operacji. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy także o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. W przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.