Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 79

Terminarz Medyczny NURSEUM

Lista zarobków pielęgniarek, spory o wysokość wynagrodzenia, nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami oraz problemy ze szkoleniami nadzorowanymi przez resort zdrowia. To niektóre z informacji, które znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

News nr 1 – „Średnie zarobki pielęgniarek względem innych grup zawodowych” 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę faktycznego wynagrodzenia brutto grup zawodowych związanych z opieką medyczną. Aby poznać więcej szczegółów i dowiedzieć się, jak na tle innych grup wypadły pielęgniarki i położne, kliknijcie tutaj.

News nr 2 – „Kolejne problemy z SOR. Związkowcy mówią o kłopotach z obsadą”

Personel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku bierze masowe zwolnienia. Powodem ma być zniechęcające do pracy, zbyt niskie wynagrodzenie. Władzie szpitala zapewniają jednak, że pomimo trudności pacjentom zostanie zapewniona odpowiednia opieka. Sprawdźcie szczegóły.

News nr 3 – „Pielęgniarka i stomatolog w szkole. Gdzie zmieścić gabinety?”

Od września, na mocy nowej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami, każda szkoła powinna zatrudnić pielęgniarkę i dentystę. Takie zmiany spowodowane są koniecznością zapewnienia opieki medycznej uczącym się do 19 roku życia. Dyrektorzy placówek przyznają, że borykają się z problemem wygospodarowania miejsca na gabinety. Dowiedzcie się więcej

News nr 4 – „Podwyżki dzielą pielęgniarki. Czy resort zdrowia to zmieni?”

Do Ministerstwa Zdrowia wpłynął postulat zagwarantowania pielęgniarkom pracującym w zespołach ratownictwa medycznego wynagrodzenia równego temu, jakie otrzymują pielęgniarki zatrudnione w placówkach medycznych. Żądana kwota to 1600 zł. Aby poznać szczegóły sprawy oraz stanowisko resortu, kliknijcie tutaj

News nr 5 – „Skandaliczne szkolenia nadzorowane przez ministerstwo”

Kila lat temu blisko 3 tysiące pielęgniarek zapisało się na kursy doszkalające mające pomóc w podniesieniu kwalifikacji i zwiększeniu szans na wyższe zarobki. Niestety szkolenia nadzorowane przez Ministerstwo Zdrowia okazały się oszustwem. Co gorsza, przeprowadzająca je firma nadal działa na rynku i organizuje podobne wydarzenia. Sprawdźcie szczegóły tutaj.

Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy także o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. W przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.