Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 80

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 80

Terminarz Medyczny NURSEUM

Poszukiwania pomocnej rzeszowskiej pielęgniarki, widmo zamknięcia niemal 300 placówek medycznych, wycena świadczeń pielęgniarek i położnych POZ. To tylko część informacji, jakie znajdziecie w „Przeglądzie dla Pielęgniarek i Położnych” przygotowanym przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM.

 

News Nr 1 – „Poszukiwana pielęgniarka, która pomogła kobiecie w Rzeszowie”

Kobieta podróżująca autem po Rzeszowie miała silny atak epilepsji. Kierujący samochodem mąż nie wiedział, w jaki sposób zareagować. Pomocy udzieliła anonimowa pielęgniarka, która przejeżdżała w pobliżu. Rodzina pacjentki pragnie odszukać tajemniczą wybawczynię, by podziękować za nieocenione wsparcie. W celu poznania szczegółów kliknijcie tutaj.

 

News Nr 2 – „Prezes Izby Pielęgniarek: blisko 300 placówkom grozi zamknięcie”

Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Zofia Małas, alarmuje, że około 280 placówek służby zdrowia może zostać zlikwidowanych z powodu braku personelu. Jako winnych wskazuje rządzących, którzy nie realizują ustalonej w 2019 roku „Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”. Dowiedzcie się więcej.

 

News Nr 3 – „MZ zapewnia, że pielęgniarki i położne POZ doczekają się wyceny świadczeń”

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych przesłała w sierpniu pismo do Ministerstwa Zdrowia, domagając się pilnej wyceny porad pielęgniarek i położnych POZ. Resort odpowiedział, że powołano zespół do spraw zmian w podstawowej opiece zdrowotnej, który niedługo zajmie się tą kwestią. Przeczytajcie całość tutaj.

 

News Nr 4 – „Ostatni miesiąc na zgłoszenia do konkursu Położna na medal

Już tylko do końca września można zgłaszać kandydatów w konkursie „Położna na medal”. Inicjatywa polega na wyborze najlepszych położnych, spełniających maksymalnie wysokie standardy opieki okołoporodowej i będących wzorem do naśladowania. Szczegóły tutaj.

 

News Nr 5 – „Będą pozwy pielęgniarek i położnych o zarobki?”

Szefowa OZZPiP, Krystyna Ptok, twierdzi, że ustawa o minimalnym wynagrodzeniu prowadzi do dyskryminacji doświadczonych pielęgniarek, mających za sobą długi staż pracy. Możliwe, że pojawią się pozwy do sądów pracy. Zajrzyjcie tutaj.

 

Przypominamy także o rejestracji w naszej bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. Chcecie rozpocząć korzystanie z Terminarza Medycznego NURSEUM? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. W przypadku smartfonu (urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!

Comments are closed.