Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rozwiązania przydatne w pracy pielęgniarek i położnych wypisujących recepty

Należycie do grona pielęgniarek i położnych posiadających uprawnienia do wypisywania recept? Terminarz Medyczny NURSEUM oferuje kilka przydatnych rozwiązań, które znacznie ułatwią pracę w tym zakresie. Z narzędzia można skorzystać nieodpłatnie na komputerze, tablecie lub smartfonie (z systemem Android).

 

Sprawdzanie uprawnień pacjenta w systemie eWUŚ

Za pomocą Terminarza Medycznego szybko i wygodnie zweryfikujecie uprawnienia pacjenta do świadczeń, refundacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych w momencie wystawiania recepty, łącząc się systemem eWUŚ. Aplikacja automatycznie sprawdzi status ubezpieczenia każego pacjenta dodanego do kalendarza wizyt – pod warunkiem, że uzupełnicie wymagane dane pacjenta, jak numer PESEL w kartotece pacjenta. O tym, jak korzystać z funkcji weryfikacji uprawnień pacjentów, pisaliśmy TUTAJ.

 

Drukowanie formularzy recept bezpośrednio z aplikacji

W Terminarzu Medycznym została wprowadzona nowa funkcjonalność, która pozwala na wydrukowanie formularzy recept zarówno z numeracją druków nadaną przez portal NFZ, jak również w wersji bez numeracji w dwóch układach ułatwiających drukowanie w warunkach domowych. Wystarczy, że zalogujecie się na swoje konto i w menu po lewej stronie wybierzecie opcję RECEPTY.

 

Baza z artykułami zawierającymi informacje o receptach

Logując się do Terminarza Medycznego, zyskacie dostęp do bogatej bazy artykułów z dziedziny medycyny i farmacji. Są tam również przydatne treści poświęcone wypisywaniu recept. Możecie między innymi zapoznać się z nowymi rozporządzeniami Ministra Zdrowia, znaleźć wykaz produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych na receptę. Jak wejść w tę opcję? Kliknijcie w zakładkę BAZA WIEDZY znajdującą się w menu, a następnie z listy po prawej stronie wybierzcie kategorię RECEPTY.

 

Zamknięta grupa na Facebooku dotycząca recept

Zespół Terminarza Medycznego stworzył zamkniętą grupę Recepty pielęgniarskie – pytania i odpowiedzi, do której mogą dołączyć wszystkie pielęgniarki i położne wypisujące recepty. Jest to miejsce do wymiany doświadczeń, źródło informacji o zmianach prawnych oraz uzyskiwania odpowiedzi na różnorodne pytania związane z receptami. Nad grupą pieczę sprawuje mgr Jerzy Krukowski, pielęgniarz z wieloletnim doświadczeniem oraz kierownik specjalistycznych kursów pielęgniarskich.

 

W jaki sposób dołączyć do grona użytkowników Terminarza Medycznego NURSEUM, a tym samym skorzystać z przedstawionych rozwiązań?

Jeśli pracujecie na komputerzezarejestrujcie się na stronie, a następnie zalogujcie na utworzone konto.

Jeśli pracujecie na urządzeniu mobilnym (z systemem Android): pobierzcie aplikację, zarejestrujcie się w systemie, a na końcu zalogujcie się na swoje konto.

 

Powodzenia!

Dariusz Czechowski

 

Comments are closed.