Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Skąd pomysł na Terminarz Medyczny NURSEUM dla pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów?

Terminarz Medyczny NURSEUM

Na konferencjach branżowych i w internecie często pytacie o genezę Terminarza Medycznego NURSEUM. Chcecie dowiedzieć się jak wpadliśmy na pomysł narzędzia, które już na jesieni będzie ułatwiać codzienną pracę pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów? Poznajcie naszą historię.


Terminarz Medyczny NURSEUM czyli…
Zacznijmy od przypomnienia, czy w ogóle jest system nad którym intensywnie pracujemy. Terminarz Medyczny NURSEUM to narzędzie ułatwiające codzienną pracę polskich pielęgniarek, położnych oraz fizjoterapeutów, z którego można korzystać na komputerach, tabletach oraz smartfonach. Ten prosty w obsłudze system będzie ściśle dopasowany do specyfiki pracy tych 3 wymienionych grup zawodowych.

Terminarz Medyczny powstaje w odpowiedzi na olbrzymią ilość informacji, obowiązków biurokratycznych oraz zadań, z którymi każdego dnia borykają się w Polsce przyszli użytkownicy naszego narzędzia. Jego największą zaletą jest automatyzacja części najbardziej uciążliwych zadań (np. raportowania czasu pracy i wykonywanych zabiegów) oraz umożliwienie wykonywania ich na urządzeniach mobilnych (np. smartfonach). W ten sposób pomoże w lepszej organizacji pracy, dzięki czemu użytkownicy narzędzia zaoszczędzą więcej czasu dla siebie, rodziny oraz bliskich.

Terminarz Medyczny NURSEM umożliwi swoim przyszłym użytkownikom:

  • stały i nieprzerwany dostęp do bazy własnych pacjentów – za pomocą komputera, tabletu lub smartfona,
  • swobodne planowanie i organizowanie wizyt u pacjentów – np. automatyczne wysyłanie przypomnień o wizycie, planowanie zabiegów których listę podpowie system, łatwe odnotowywanie i zapisywanie w systemie wykonanych zabiegów,
  • nieograniczony dostęp do rzetelnej i unikalnej wiedzy eksperckiej – w postaci artykułów specjalistów z branży medycznej oraz farmaceutycznej zamieszczonych w Bazie Wiedzy Terminarza.
  • łatwe edukowanie pacjentów w trakcie wizyt – np. jeżeli pacjent potrzebuje instrukcji obsługi glukometru, można ją szybko znaleźć w Bazie Wiedzy Terminarza i od razu udostępnić,
  • szybkie przekazywanie pacjentom zaleceń pielęgniarskich po wizytach – wystarczy spisać je w Terminarzu Medycznym i jednym kliknięciem wysłać do pacjenta lub jego opiekuna po zakończonej wizycie,
  • proste generowanie raportów do statystyk i rozliczeń czasu pracy – w tym comiesięcznych rozliczeń do NFZ.


Geneza „terminarzowego” pomysłu
Historię naszego Terminarza napisało życie. W minionym roku jeden z członków zespołu NURSEUM  zespołu trafił do szpitala. Trochę z nudów, a trochę z zawodowej ciekawości, zaczął obserwować pielęgniarki przy pracy. Bardzo szybko zauważył, że ta grupa zaangażowanych i kochających swoją pracę osób ma coraz mniej czasu dla pacjentów, ponieważ musi zajmować się niezliczonymi formalnościami biurokratycznymi.

Trochę później zaczęliśmy się więc wspólnie zastanawiać, czy tę negatywną sytuację można w jakiś sposób zmienić. Zorganizowaliśmy kilka dłuższych spotkań z pielęgniarkami i położnymi, w trakcie których wypytywaliśmy o ich pracę. Wielokrotnie rozmawialiśmy również z mamą jednego z nas, która przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka środowiskowa.

Okazało się, że biurokracja nie jest jedynym problemem. Najwięcej kłopotów pielęgniarkom i położnym sprawia zarządzanie olbrzymią ilością zadań oraz informacji związanych z pracą zawodową. Klasyczny notes do tego nie wystarczy, a dostępne na rynku elektroniczne „organizery” nie są dopasowane do specyfiki pracy tych zawodów medycznych. Wymyśliliśmy więc Terminarz Medyczny Nurseum, proste w obsłudze narzędzie usprawniające organizację pracy pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów.

Ot i cała tajemnica…


Autor:
Arkadiusz Bieniek

 

 

 

 

Comments are closed.