Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak szybko sprawdzić uprawnienia pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej

Masz możliwość wypisywania recept? Dzięki Terminarzowi Medycznemu NURSEUM, czyli bezpłatnej aplikacji dla pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów, błyskawicznie sprawdzisz status ubezpieczenia pacjenta niezbędny do weryfikacji prawa do refundacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych w dniu wystawienia recepty. Z narzędzia możesz skorzystać na komputerze, tablecie lub smartfonie (z systemem Android).

Za pomocą Terminarza Medycznego zweryfikujesz w systemie eWUŚ uprawnienia pacjenta do świadczeń i refundacji produktów leczniczych i wyrobów medycznych w momencie wystawiania recepty. Jak to zrobić? W prawym górnym rogu aplikacji znajduje się ikonka z Twoim imieniem i nazwiskiem. Kliknij strzałkę obok, by rozwinąć dostępne opcje. Następnie wejdź w „Profil”.

W sekcji z danymi świadczeniodawcy zaznacz opcję „Posiadam uprawnienia do wystawiania recept”. Potwierdź swoje uprawnienia, akceptując treść oświadczenia poniżej. Następnie kliknij niebieski przycisk „Zapisz zmiany” znajdujący się w prawym dolnym rogu strony.

W kolejnym kroku naciśnij przycisk „Podaj dane eWUŚ” widoczny w Twoim profilu, w sekcji z danymi świadczeniodawcy.

Wybierz odpowiedni oddział NFZ, wpisz swój login i hasło eWUŚ, po czym kliknij „Zapisz”.

Od tej chwili Terminarz Medyczny automatycznie sprawdzi status ubezpieczenia każdego pacjenta dodanego w bieżącym dniu do kalendarza wizyt – pod warunkiem, że uzupełnisz numery PESEL w kartotekach pacjentów. Ubezpieczenie skontrolujesz również w dowolnej chwili, wchodząc w kartotekę wybranego pacjenta.

Jak otrzymać dostęp do sprawdzania danych pacjenta w systemie eWUŚ? Wystarczy, że założysz konto w Terminarzu Medycznym NURSEUM. Jeśli korzystasz z laptopazarejestruj się na stronie, a potem zaloguj. Natomiast jeżeli używasz smartfonu (tylko z systemem Android), pobierz aplikację, zarejestruj się, a następnie zaloguj.

Do usłyszenia!

Dariusz Czechowski

Comments are closed.